Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /home/platne/serwer188768/public_html/laptopowybiznes.pl/wp-config.php on line 82

Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /home/platne/serwer188768/public_html/laptopowybiznes.pl/wp-config.php on line 102
Pomysły na zarobienie w Internecie - Biznes w Domu
Zaznacz stronę

Wirtualny świat daje spore możliwości, wystarczy mieć nietuzinkowe pomysły na zarobienie w Internecie. Problem polega na tym, że w obleganych niszach trudno znaleźć dla siebie miejsce i trzeba się rozpychać łokciami. Wystarczy jednak ruszyć głową, aby podejść wszystkich podstępem i bez wielkiego nakładu pracy zarobić całkiem sporą sumkę.

Starsze pomysły na zarobienie w Internecie

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie efektywności programów partnerskich było rozszerzenie ilości obsługiwanych kanałów przekazywania wiadomości. Pierwsze programy afiliacyjne były dedykowane webmasterom, a dopiero później ktoś wpadł na pomysł, aby materiały promocyjne umieścić bezpośrednio w mailu. Oczywiście konieczne było też do tego rozpowszechnienie poczty w formacie HTML, ale zwykle jest tak, że technologia jest już dostępna, brakuje tylko pomysłu na jej wykorzystanie.

I tak na przykład powstawały kolejne sposoby prezentacji materiałów: zamiast zwyczajnej, statycznej strony, na której eksponowano materiały promocyjne, stworzono porównywarki i rankingi kredytów czy pożyczek, które dziś niektórzy uważają za wiarygodne (myląc się zresztą w tym założeniu czasem dość sromotnie i boleśnie).

Nowsze pomysły na zarobienie w Internecie

Pierwszym pytaniem, jakie każą sobie zadawać spece od marketingu jest pytanie o to, czego spodziewa się klient. W zarabianiu o wiele ważniejsze jest, aby wiedzieć, czego się nie spodziewa i co się stanie, jeśli się takie niespodziewane zdarzenie przytrafi. Czy można to przekuć w sukces, czy to raczej murowana porażka. Jeśli by na przykład ni stąd, ni zowąd przeglądarka internetowa wyłączała się po kliknięciu w link partnerski, to byłoby to na pewno niespodziewane i dla obojga stron niekorzystne. Gdyby jednak otwarcie jakiejś strony spowodowało jakiś równie niespodziewany, ale pozytywny skutek, to pewnie sprzedaż by wzrosła.

Istnieją już olbrzymie możliwości techniczne – większość zarabiających w sieci skupia się na wykorzystaniu komputerów, ale przecież smartfony czy tablety też są wykorzystywane i to coraz chętniej. Przystosowanie programów partnerskich do lepszej współpracy z takimi urządzeniami mogłoby być Twoją największą szansą. Dodatkowe wykorzystanie bezpłatnych aplikacji do polecania produktów lub promocji wiedzy mogłoby przysporzyć Ci korzystnych opinii, a wtedy nawet konwencjonalne metody zarabiania stałyby się skuteczne.

Co musisz sprawdzić, zanim wdrożysz swoje pomysły na zarobienie w Internecie?

Czasem zdarza się, że na drodze do zwiększenia dochodów ktoś radzi Ci działać agresywnie. Oczywiście, jeśli wszystko będzie odbywało się zgodnie z przepisami i netykietą, to jest w porządku. Polecam Ci jednak lekturę rejestru klauzul zabronionych prowadzonego przez UOKiK, skąd dowiesz się, czego robić nie wolno. Przy okazji pewnie tez nabierzesz większego szacunku do prawa – pamiętaj, że zarabianie w sieci też podlega pewnym regulacjom. Jeśli znasz swoje prawa i obowiązki, możesz działać skuteczniej.

Czy zwiększa się od tego sprzedaż? Raczej nie, ale na pewno poprawia się Twoja opinia, a Twoi klienci, jeśli czują się bezpiecznie, chętniej składają kolejne zamówienia, a przy okazji zdecydowanie spada ryzyko, że swoim dochodem będziesz musiał podzielić się z państwem w ramach grzywny.

Sprawdzaj też zawsze, jak na Twoje działania reaguje konkurencja. Tutaj ryzyko jest zupełnie innego rodzaju: nowy, dobry sposób zarabiania w sieci zaraz znajdzie naśladowców. Musisz postarać się zawsze działać z dużym impetem, bo jeśli utracisz siłę przebicia, Twoje doskonałe pomysły na zarobienie w Internecie mogą przysłużyć się portfelom wszystkich, tylko nie Twojemu, a to największa porażka e-biznesmena.

.

.


Pobierz swój poradnik klikając w okładkę (ponad 85 stron konkretnej wiedzy o tym jak skutecznie budować swój Biznes MLM za pomocą Internetu):

.

Podziel się