Zaznacz stronę

Trening #4Twój Internetowy Dom…

 

Prosta i efektowna metoda generowania ruchu w Intenrecie oraz budowa włąsnej marki, to regularne publikowanie materiałów na Twojej stronie.

Możesz to robić w bardzo prosty sposób na blogu, który otrzymałeś wraz z autoresponderem oraz innymi narzędziami od firmy Guarium.

Każdy nowy wpis, który opublikujesz na swoim blogu tworzy tak naprawdę nową stronę.

Możesz publikować co tylko chcesz – to może być coś w rodzaju Twojego osobistego pamiętnika, mogą to być krótkie lub dłuższe filmy wideo, nagrania audio, szkolenia, różne wskazóki (dłuższe lub krótsze) itd.

Najlepsze co możesz zrobić, to po prostu wybrać jakiś konkretny temat i regularnie publikować nowe wpisy – nie musisz publikować codziennie.

W tym szkoleniu na początku opowiem Ci do czego może przydać Ci się własny blog. (Nie musisz się koniecznie od razu spinać i publikować setki przeróżnych wpisów). 

Zobaczymy na początek, czy blogowanie to coś dla Ciebie…

Prawda jest taka, że blog nie służy tylko i wyłącznie do publikacji wpisów, ale jest to również miejsce, gdzie tworzysz własne strony sprzedażowe, przechwytujące oraz szkoleniowe. Dodatkowo albo przede wszystkim jest to miejsce, gdzie Twój klient może Cię lepiej poznać.

Jeśli nie jesteś zagożałym blogerem, to przynajmniej warto umieścić na blogu informacje o sobie, kontakt, linki do systemu itd.

A skoro masz już praktycznie gotowego bloga oraz narzędzia od Guarium, to warto coś z tym zrobić 🙂

Wracając do tematu…

Na początek wybierz temat swojego bloga…

… lub jeden główny temat i ewentualnie kilka pobocznych (nie musisz sztywno trzymać się jednego tematu).

Jeśli interesujesz się Network Marketingiek, to zacznij pisać na ten temat – opisz plusy i minusy tej branży, opowiedz o swojej drodze, czyli o sukcesach, porażkach, wątpliwościach, celach i o tym wszystkim czego się nauczyłeś.

Opowiadasz po prostu swoją historię.

Jeśli interesują Cię kryptowaluty (możesz opisywać nowości ze świata FTO lub GuarCoin), to pisz na ten temat, jeśli interesują Cię motory, to po prostu o tym pisz…

Jeśli interesujesz się oszczędzaniem pieniędzy, to opisuj co i jak warto robić – napisz co testowałeś, co działa, czego się nauczyłeś, podaj jakieś ciekawe źródła wiedzy itd.

Robiąc to regularnie, możesz z czasem zbudować sobie całkiem fajną społeczność.

Polecam Ci korzystać z metody, którą Gary Vee opisuje w swojej książce „Ekonimia wdzięcznośći”:

Znajdziesz ją tutaj>>

Sekret polega na tym, aby blogować regularnie i dawać innym dużo wartości, czyli publikować wpisy, które mogą przydać się innym osobom.

Następnie, jeśli będziesz działać według wskazówek z tego szkolenia oraz z powyższej książki, to z czasem Wujek Google może zwrócić na Ciebie uwagę i umieścić Twoje wpisy na czołowych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

Jakim cudem?

Google też musi dostać, to czego chce i TY musisz mu to dać.

A czego chce Google? Na czym mu zależy?

Zależy mu na swoich klientach. Google chce wartośći, czyli wartościowych materiałów, które pokazują się w wynikach wyszukiwania.

Jeśli publikujesz przydatne materiały, to Google Cię pokocha, jeśli publikujesz shit, to Google się obrazi, a lepiej mieć z nim dobre stosunki.

Z czasem coraz więcej osób będzie klikać w banery i linki, które masz na blogu. Jakaś część z nich na pewno zarejestruje się do programów partnerskich, które promujesz.

Warto regularnie publikować materiały na swoim blogu, ponieważ każdy nowy artykuł tworzy tak jakby nową stronę wewnątrz Twojego bloga, a taka strona może generować dla Ciebie ruch przez długie lata.

WSKAZÓWKA: linkuj artykuły między sobą.

Warto dzielić tematy na części (cz. 1, cz. 2, cz. 3 itp.) i na końcu danego materiału dać link do następnej części lub do podobnych tematów – dzięki temu Twój blog będzie się lepiej pozycjownowć.

 

Mam artykuły, które opublikowałem 4, 5 lat temu i one cały czas przyciągają do mnie nowych czytelników. Prawdopodobnie będę jeszcze online przez kolejne 5, 10 a może nawet 50 lat i cały czas mogą generować ruch.

Od czego zacząć…

Na początek wybierz temat i zacznij publikować interesujące i pomocne wpisy w formie prostych artykułów i/lub filmów wideo, czy audio.

Staraj się publikować regularnie i podziel się swoim materiałem z ludźmi na Facebooku, Instagramie oraz w innych mediach społecznościowych. W taki sposób ludzie w sposób naturalny trafią na Twojego bloga.

Zdobędziesz też dzięki temu zwrotne linki z innych stron, co znowu może zwrócić uwagę Wujka Google.

WSKAZÓWKA: z każdego artykułu możesz zrobić dodatkowo wideo oraz audio.

Nie ma tutaj żadnej ukrytej filozofii.

Najważniejsze jest to, aby publikować regularnie i dawać przydatną wiedzę.

Oczywiście…
Może zdarzyć się tak, że opublikujesz tylko jeden artykuł i on po czasie wygeneruje Ci jakiś ruch, jednak to nie będzie za wielki ruch i będzie raczej sporadyczny.

Im częściej będziesz publikować i jeśli dodatkowo zaczniesz dzielić się artykułami w mediach społecznościowych, tym większy ruch wygenerujesz i stworzysz więcej stron wewnątrz swojego bloga, które naturanie odnajdą drogę do Google.

Istnieje wiele różnych możliwośći zarabiania w Internecie oraz generowania ruchu i w tym szkoleniu pokażę Ci wiele z nich. Nauczę Cię nawet odpowiedniego myślenia na temat generowaniu ruchu, ponieważ dużo osób już w tym miejscu popełnia POWAŻNY błąd.

Do generowania ruchu oraz do budowy biznesu online musisz podejść w strategiczny sposób – nie ma tutaj czegoś takiego jak magiczny przycisk… Wszystko musi mieć swój cel i musisz stworzyć własną strategię działania. Nie koncentruj się na metodach, ponieważ one zmieniają się praktycznie każdego dnia.

Odpowiednia strategia natomiast może działać przez długie lata… i tego będziemy się stopniowo uczyć.

Twój własny blog może być częścią Twojej strategii działania.

Blog to Twój dom w Intenrecie.

Musisz go szanować i traktować jak Twój własny dom w świecie realnym.

Dbasz o swój własny dom. Sprzątasz swój dom. Czasami zmieniasz wystruj. Robisz przemeblowanie i malujesz ściany na inny kolor. Kochasz swój dom 🙂

Tak samo traktuj własnego bloga. Dbaj o niego.

Nie wiem czy wiedziałeś, ale im bardziej dbasz o swojego bloga, optymalizujesz, poprawiasz, udoskonalasz i publikujesz ciekawe materiały, tym WIĘKSZE KORZYŚCI będziesz z niego mieć.

No dobra…

Wiesz już dlaczego warto mieć bloga, zatem pokażę Ci teraz na szybko, jak dodać pierwszy wpis.

Na samym początku musisz się zalogować do kokpitu bloga – dane i link do logowania dostałeś na maila od firmy Guarium.

Jesteś już zalogowany?

Super. Teraz kliknij w zakładkę „Wpisy” (w lewym górnym rogu) i następnie kliknij w „Dodaj nowy”.

Zostaniesz od razu przeniesiony do miejsca, gdzie możesz opublikować swój wpis.

Na początek uzupełniasz tytuł, tekst i na koniec publikujesz lub zapisujesz szkic i publikujesz w innym terminie.

Możesz napisać króki lub długi artykuł albo nawet instrukcję obsługi na temat czegoś, czego właśnie się nauczyłeś.

Równie dobrze możesz opisać funkcje i zalety MARKETERA pro i/lub pozostałych programów partnerskich, w które jesteś zaangażowany. 

Napisanie szczerej opinii na temat produktów i usług, z których korzystasz (musisz mieć dany produkt, aby go opisać), noże być jednym z najłatwiejszych sposobów zarabiania pieniędzy w Intenrecie.

Musisz tylko pamiętać, aby w kilku miejscach wkleić link partnerski do danego produktu.

Taki wpis może po jakimś czasie wypozycjonować się w Google, a to oznacza, że ludzie sami do Ciebie przyjdą i niektórzy z nich na pewno skorzystają z Twojej rekomendacji.

Nie musisz na tym kończyć.

Oglądasz czasami filmy na YouTube?

Na pewno nie raz trafiłeś na jakiś ciekawe i pouczające wideo…

Co możesz z tym zrobić?

W bardzo porosty sposób możesz opublikować je na swoim blogu.

Warto wtedy napisać krótki wstęp, który dodajesz przed filmem i ewentualnie jakieś zakończenie lub własny komentarz, który dodajesz pod wideo.

Równie dobrze sam możesz nagrywać wideo poradniki, jakieś komentarze, czy wskazówki albo po prostu możesz przerabiać swoje artykuły na filmy wideo. Wystaczy Ci do tego zwykła komórka. Publikujesz wtedy takie wideo na YouTube i na swoim blogu (z YouTuba linkujesz z powrotem do bloga).

Masz tutaj praktycznie nieograniczone możliwości.

Im więcej wartościowych treści będziesz publikować, tym więcej mini stron zacznie powstawać wewnątrz Twojego bloga, a to oznacza, że możesz generować coraz to większy ruch.

Gdy dodasz już swój wpis, to klikasz w „Opublikuj” i artykuł staje się publiczny. Teraz warto dodatkowo powiedzieć o nim światu, czyli wklej link do swojego wpisu w swoich mediach społecznościowych (Facebook, Instagram itd.).

Każdy artykuł możesz w dowolnej chwili edytować.

Teraz powtarzaj ten proces regularnie…

Zanim się obejrzysz, możesz mieć już setki mini stron wypozycjonowanych w Google na różne słowa kluczowe, a czytelnicy mogą trafiać do Ciebie z różnych zakontków Internetu (pamiętaj, aby promować swojego bloga w mediach społecznościowych).

To oczywiście nie wydarzy się od razu i wymaga pracy, ale uwierz mi, że warto.

Każdy wpis na Twoim blogu może posiadać inne słowa kluczowe, dzieje się tak ze względu na unikalny tytuł, który nadajesz swoim wpisom. Dzięki temu każdy nowy wpis staje się mini stroną, która może posiadać swoje własne życie…

Każda taka strona może mieć swoją własną sprzedaż, może zapisywać ludzi na listę kontaktów i może być również wypozycjonowana na różne słowa kluczowe w Google.

Można to porównać do wędkowania…

Każda strona to wędka.

Krótko mówiąc – im więcej przynent zarzucisz do morza, tym więcej złowisz ryb.

Mówiąc przynęta, mam oczywiście na myśli wartościowe, przydatne i pomocne artykuły, które publikujesz na blogu.

W taki sposób każdy z tych artykułów może generować Ci ruch na różne słowa kluczowe.

Gorąco zachęcam Cię do regularnego dodawania artykułów i innych unikalnych, ciekawych i bogatych w informacje treści na swoim blogu.

Google to uwielbia!

Dzięki temu nie będziesz już tylko konsumentem, a staniesz się kreatorem, twórcą informacji.

Nie musisz pisać tylko o zarabianiu pieniędzy, czy Network Marketingu. Równie dobrze możesz pisać o rzeczach, które wykonujesz każdego dnia albo po prostu pisz o tym, czym się interesujesz.

To nie musi być wcale trudne. Podstawa to publikować systematycznie.

To kim TY autentycznie jesteś, jest najbardziej wartościową rzeczą, którą posiadasz. Dzieląc się częścią swojego świata z innymi za pomocą bloga, może sprawić, że złapiesz szybki kontakt z innymi. Zbudujesz relacje i ludzie Ci zaufają.

Podejmij wyzwanie i działaj.

To jest jedna z najlepszych strategii generowania ruchu. Może nie jest najszybsza, ale wartościowa i może zapewnić Ci ruch na wiele lat do przodu.

WSKAZÓWKA: nie publikuj 500 artykułów w jeden dzień i na tym koniec! Lepiej publikować 5 wpisów tygodniowo przez 5 lat. To da Ci o wiele lepsze pozycje w Google – bądź konsekwentny.

Jeśli nie posiadasz jeszcze narzędzi Networker Specialist, to kliknij tutaj>>

W tym biznesie zostaniesz nagrodzony w bezpośredni sposób do stopnia Twojego zaangażowania. Nie robisz nic lub prtawie niec = nie masz nic lub prawie nic.

Podejmowanie stałych działać, długofalowe myślenie oraz systematyczność w tym co robisz, jest KLUCZEM do sukcesu.

Kliknij Teraz Tutaj i Przejdź Do Lekcji Nr 4>

Pokażę Ci jak ustawić bloga, którego otrzymałeś od firmy Guarium.

 

.

 

 

 

 

 

 

Menu

Kliknij Tutaj >>

Szybki Start

Kliknij Tutaj >>

30 Dniowy Przewodnik

Kliknij Tutaj >>

Linki Partnerskie

Kliknij Tutaj >>

Marketing

Kliknij Tutaj >>

Bonusy

Kliknij Tutaj >>

NAWIGACJA

1 – Szybki Start

2 – 30 dniowy trening

3 – Ustaw linki partnerskie

4 – Marketing

5 – Bonusy

Podziel się